Domy całoroczne z drewna – co warto o nich wiedzieć?

1 year ago

Wybudowanie domu to olbrzymia inwestycja, która znacząco może nadszarpnąć nie tylko nasz portfel, ale również nasze meble. W sieci znajdziemy setki opowieści o tym, jak nierzetelne firmy potraktowały swoich klientów, oddając domy zbudowane w sposób niewłaściwy, wykorzystując tańsze materiały, etc.
Współcześnie mamy jednak znacznie więcej możliwości związanych nie tylko z budową, ale i czasem budowy, wyborem materiałów budowlanych. W czasach naszych rodziców oni sami wznosili domy, kosztem również swojego czasu. Dzisiaj zrobią to za nas specjaliści, jednak i same koszty są znacznie wyższe – praktycznie niemożliwe jest wybudowanie domu bez zaciągnięcia kredytu. Czy da się taniej?

Domy z drewna – poznaj skandynawską technologię

Coraz większym uznaniem cieszą się w Polsce domy drewniane całoroczne. Moda na ten rodzaj budynków przyszła do nas ze Skandynawii, a sama technologia stosowana jest również w Kanadzie. Domy tego rodzaju tworzone są w przeważającej części z drewna – wyłącznie fundamenty są murowane. Dzięki zastosowaniu drewna jako głównego budulca możliwe jest rozpoczęcie budowy praktycznie w każdym miesiącu roku. Domy drewniane mają jednak znacznie więcej zalet…
Poza możliwością rozpoczęcia budowy w dowolnym okresie roku warto wspomnieć o tym, że sama budowa trwa niezwykle krótko. W zależności od tego, czy dom ma zostać oddany w stanie surowym czy pod klucz, budowa trwa od 2 do 4 miesięcy. Istotny jest także fakt, że domy tworzone w tej technologii posiadają doskonałą termoizolację. Dzięki temu rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe!
Niezwykle istotnym zagadnieniem jest sam koszt takiego domu – koszty budowy i wykończenia sprawiają, że finalnie dom taki jest o 30-40% tańszy od klasycznego, murowanego domu. Warto rozważyć tę opcję!

Adalbert Cibor