Czy półkolonia dla dzieci to dobry pomysł?

1 year ago

Półkolonie dla dzieci cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem w okresie letnim oraz zimowym. Wielu pracujących rodziców ma problem, co zrobić z maluchem podczas wakacji, czy też ferii. Bardzo dobrym rozwiązaniem są półkolonie. Jest to opcja, która niesie korzyści zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Profesjonalna opieka nad dziećmi

Większość osób nie może pozwolić sobie na długie urlopy. W takiej sytuacji rodzice muszą zorganizować fachową opiekę dla swoich pociech. Półkolonie dla dzieci wydają się być idealnym pomysłem. Podstawową zaletą jest to, że animatorzy posiadają niezbędne przeszkolenie.

Osoby, które zajmują się dziećmi podczas półkolonii są nie tylko doświadczone, ale również wyspecjalizowane. To właśnie dzięki temu każdy maluch będzie czuł się bezpiecznie oraz swobodnie. Opiekunowie szybko rozwiążą każdy problem. Rodzice mogą mieć sto procent pewności, że oddają dziecko w dobre ręce.

Mądrze wydane pieniądze

Za półkolonie dla dziecka należy zapłacić, jednak pamiętajmy, że jest to bardzo dobra inwestycja. Maluch może o wiele ciekawiej spędzić czas, niż podczas siedzenie w domu. Trzeba podkreślić, że nie zawsze możemy poprosić rodzinę o pomoc w opiece nad smykiem. Jedynym rozwiązaniem jest więc wynajęcie niani. W dużych miastach tego typu usługa nie należy do tanich.

Stając przed dylematem – niania, czy półkolonia, odpowiedź powinna być oczywista. Dotyczy to w szczególności dzieci, które uwielbiają się rozwijać i ciekawie spędzać wolny czas. Nie należy odbierać im możliwości zabawy i aktywności. Z pewnością będzie jeszcze wiele innych sytuacji, kiedy dziecko będzie zmuszone zostać w domu pod opieką niani.

Rozwój zainteresowań

Półkolonii dla dzieci znajdziemy naprawdę wiele. Ważne jest to, aby wybrać zajęcia, które będą dobrze dopasowane do naszej pociechy. Szeroki wybór sprawia, że nie będzie stanowić to najmniejszego problemu.

Wszystkie zajęcia są skrupulatnie planowane i dobierana do potrzeb i możliwości najmłodszych. Nie ma tutaj czasu na spontaniczne zabawy. Możemy więc zapoznać się z planem półkolonii jeszcze przed zapisaniem dziecka. Priorytetem jest to, aby smyk nie tylko świetnie się bawił, ale również uczył. Jest to najlepszy czas na to, aby rozwijać zainteresowania.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Adalbert Cibor